Tatile Çıkarken Yanınızda Neler Olmalı
header-logo2.png

Tatile Çıkarken Yanınız da Neler Olmalı?

buvilla.com blog

İlk defa villa tatiline çıkıyorsunuz ve valizinizde neler olmalı bilmiyorsanız bu yazımız sizin için...

Tatile Giderken Yanınızda Neler Olmalı?

Bu yazımızı okuyorsanız villa tatiline karar vermiş ve ne hazırlığı yapacağım sorusuna cevap arıyorsunuz. Keyifli bir tatil için işte yanınızda getirmeniz gerekenler;

 

-Türkiye para birimi Türk Lirasıdır. Yanınızda eğer Pound, Euro ya da Dolar var ise Türk Lirasına banka üzerinde çevirmenizi tavsiye ederiz. Eğer yanınızda nakit para dışında kredi kartı kullanmak istiyorsanız yurtdışı için uygun olan kredi kartınız olması gerekiyor.

-Eğer bir tatil bölgesine gidiyorsanız ve tatil yaptığınız zaman dilim yaz sezonu ise yanınızda mutlaka güneş koruyucu krem ve güneş gözlüğü bulunmalıdır. Aksi taktir de güneş yanıkları ile tatilinizin keyfi kaçabilir.

-İster özel havuzunuzda isterseniz plajlarda yüzmek istiyorsanız mayonuz bulunması gerekiyor.

-Türkiye’deki plajların bazıları kum bazıları ise çakıl taşlıdır. Bu nedenle rahat yüzebilmek ve deniz içerisinde keyifli vakit geçirebilmeniz adına deniz ayakkabısına ihtiyaç duyabilirsiniz.

-Yazlık bölgelerde en sıkıcı durum sanırım sivrisinekler. Her ne kadar ilaçlama yapılmış olsa da sivrisinek karşılaşabilirsiniz. Bu durumu önlemek adına sivrisinek kovucu yanınızda bulundurabilirsiniz.

-Tatiller hiç şüphesiz en güzel zaman dilimidir. Tatilinizi ölümsüzleştirmek ve muhteşem manzaraları tatil sonrası da hatırlamak için mutlaka yanınızda kamera bulunmalısınız.

-Türkiye de F tipi 16 Ampere kadar akım şiddetini destekleyen sistem 220 – 240 Voltları arasında çalışmaya uygundur. Bu nedenle cihaz adaptörlerinizi buna uygun getirmeniz gerekiyor.

-Deniz altında muhteşem resimler ve videolar için su geçirmez telefon kılıfınızı unutmayın.

-Eğer yurtdışından geliyorsanız yanınızda pasaport ve kimliğinizi unutmamanız gerekiyor. Öğrenci kartınız varsa yanına almanızı tavsiye ederiz.

-Kiralık villalarımızda her türlü ekipmanlar bulunmakta bu nedenle kişisel eşyalarınız dışında bir şey getirmenize gerek yok.

Yorumlar

Yorum Yaz

Close menu